سامانه کنترل هوشمند رادیویی برای کنترل کارکرد پایانه‌های حرارتی و یا چراغ های روشنایی (و یا هر تجهیز دیگری در ساختمان) قابل استفاده می باشد. به کمک این سامانه امکان کنترل زمان کارکرد تجهیزات فراهم  می شود، به علاوه با استفاده از این سامانه می توان دمای کارکرد پایانه های حرارتی (همچون فن کوئل ها و یا اسپلیت ها) را کنترل نمود.

ابن سامانه شامل یک فرستنده و تعدادی گیرنده می باشد و هر فرستنده قابلیت کنترل تا ۵۰۰ واحد گیرنده رادیویی (اعم از فن‌کویل، هواساز، روشنایی و …) را دارد. یک نمونه فرستنده (در سمت راست) به همراه گیرنده (در سمت چپ) در شکل نمایش داده شده اند.

بنا بر تجربه در محیط‌های اداری، معمولا تعدادی از فن کوئل‌ها (پایانه‌های حرارتی و بروردتی) پس از پایان ساعات کاری روشن می‌ماند و کنترل خاموش شدن آنها نیز در ساختمان‌های دارای ابعاد بزرگتر به سختی قابل اجرا می‌باشد. از این رو استفاده از سامانه کنترل رادیویی فن کوئل‌ها در ساختمان‌های با کاربری اداری، ضمن تامین محدوده آسایش موردنیاز در داخل ساختمان، صرفه‌جویی انرژی در ساعات غیر اداری را نیز به همراه دارد. روشن ماندن فن‌کویل‌ها پس از ساعت کاری به دلایل مختلف همچون فراموشی پرسنل، دمای نامناسب در ابتدای ساعت کاری (در صورت خاموشی فن کویل) و از سوی دیگر خرابی یا خطای ترموستات مکانیکی و یا مشکلاتی نظیر جاگذاری نامناسب ترموستات ها در اتاق‌ها  رخ می دهد.

در حال حاضر به طور معمول انجام تنظیمات عملکردی پایانه‌های حرارتی، به صورت مستقل و با کمک ترموستات نصب شده در محل انجام می شود و مدیریت مصارف و حفظ شرایط آسایش بدون در نظر گرفتن استانداردهای مربوطه، به نوعی وابسته به سلیقه ی افراد می گردد. بنابراین با استفاده از این سامانه و با تجهیز گیرنده‌های رادیویی به سنسور دمای دیجیتال، دمای هر واحد فن‌کویل را متناسب با شرایط اتاق یا فضای مربوطه کنترل نمود. در مدل‌های پیشرفته‌تر، قابلیت نصب سنسور جریان برای اندازه گیری و مشاهده جریان عبوری از هر گیرنده نیز وجود دارد

نصب سریع و آسان با حداقل تغییرات به دلیل عدم نیاز به سیم کشی

تثبیت شرایط آسایش حرارتی – برودتی برای ساکنین ساختمان

مدیریت یکپارچه و امکان اعمال تنظیمات بر روی هر یک از گیرنده های رادیویی

راهبری و کنترل صحیح تجهیزات برقی ساختمان

بهینه سازی و جلوگیری از مصرف بیهوده برق و گاز

کاهش استهلاک تجهیزات و هزینه های مربوطه

قابلیت کنترل تا ۵۰۰ واحد گیرنده رادیویی (فن کویل، هواساز، رادیاتور برقی، روشنایی و …)

قابلیت تعریف تا ۱۵ دسته بندی زمانی برای ساعت های مختلف کاری

قابلیت تعریف دمای آسایش مستقل برای هر اتاق در تابستان / زمستان

توانایی اندازه گیری جریان هر مصرف کننده و مشاهده روشن و خاموشی آنها

این سامانه از یک فرستنده رادیویی و تعدادی گیرنده رادیویی در دو مدل با خروجی‌های تا ۵ آمپر و تا ۲۵ آمپر (بسته به نوع تجهیز مورد کنترل)، تشکیل شده است.

برق ورودی ۲۲۰ ولت ۵۰ هرتز

دمای کاری ۲۰- تا ۷۰ درجه سانتیگراد

امکان کنترل تا ۵۰۰ تجهیز

ابعاد دستگاه ۹۵*۱۳۵*۲۵۵ میلیمتر

مشخصات فنی گیرنده های رادیویی : برق ورودی ۲۲۰ ولت ۵۰ هرتز

دمای کاری ۲۰- تا ۵۰ درجه سانتیگراد

رنج دمایی سنسور دیجیتال C ͦ ۴۵- تا Cͦ ۱۳۰

ابعاد مدل ۴۰۰۱ : ۳۵*۶۵*۱۰۰ میلیمتر

حداکثر جریان عبوری : تا ۶ آمپر

دارای LED 7 رنگ نمایشگر وضعیت

ابعاد مدل ۴۰۰۲ : ۴۵*۸۵*۱۹۰ میلیمتر

حداکثر جریان عبوری : تا ۲۵ آمپر

موقعیت نصب گیرنده رادیویی در صورت استفاده برای پایانه های حرارتی، قبل از ترموستات می باشد.